Araç kiralama

Gaziantep oto kiralama olarak sizlere keyifli ve rahat bir yolculuk geçirmenizi sağlamakla kalmayıp son model ve bakımlı araçlarımızla siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten onur ve guru duymaktayız.

Araç kiralamak işlemi için birçok kriter bulunmaktadır. Peki araba kiralama şartları nelerdir?

Araba kiralamak isteyenlerin gerekli firma ile görüşmeden önce mutlaka bilmesi gereken bazı kriterler bulunmaktadır. Araba kiralama şartlarını karşılamıyorsanız bu işlemi gerçekleştiremezsiniz. Bu nedenle araç kiralamadan önce araba kiralama şartlarını öğrenmeniz gerekir. Gaziantep oto kiralama olarak bu yazımızda, araç kiralama şartları hakkında bilmeniz gerekenleri sizler ile paylaşacağız.

Sürücü Yaşının En Az 21 Olması

Genel olarak araç kiralama firmalarına göre ekonomik bir araç kiralayabilmek için en az 21 yaşında olmanız önemli bir kriterdir. Orta ve Üst sınıf araçlar için 25 yaş alt sınır olarak kabul edilir. Lüks ve büyük araçlar için ise en az 28 yaşında olmanız önemli bir etkendir.

Kilometre Sınırı    

Kiraladığınız aracın ücretine dahil olan kilometre sınırı aracın bulunduğu ekranda gösterilmektedir. Belirtilen kilometrenin aşılması halinde km başına 5 tl kilometre aşım ücreti uygulanmaktadır.

Ehliyetin Süresi

Ekonomik, orta sınıf veya üst sınıf bir araç kiralamak isteyenler en az 2 yıllık ehliyete sahip olmalıdır. Bunun yanı sıra lüks veya büyük araçlar için ise bu süre 3 senedir.

Ek Sürücü Olması

Kiralanan herhangi bir araç birçok kişi tarafından kullanılabilir. Bu durumda ise ikinci ya da ek sürücünün kiralama öncesinde mutlaka bildirilmesi gerekir. Böylece ek sürücü de kasko sigortası kapsamına dahil olur. Ek sürücünün de ana sürücü için belirtilen yaş ve ehliyet kriterlerine uyması oldukça önemlidir.

YORUMLAR
YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapın.